Van een teleurgestelde schaatser – De IJburger grachtentocht, een schaatsevenement dat IJburg voorgoed op de wedstrijdkalender zou zetten als evenement voor stayers en allrouders, is wreed verstoord door de baggerwerkzaamheden die deze week in de grachten zijn begonnen. De gladde ijsvloer is in een ochtend tijd verworden tot een schotsenzee waarop niet meer valt te schaatsen.
De vele vrijwilligers, die hier sterk naar toegeleefd hadden en maanden voorbereidend werk achter de rug hebben, stonden met tranen in hun ogen langs de kant. “Je kunt nauwelijks geloven dat iemand zoiets bij zijn volle verstand doet,” merkte een van de omstanders op. “Wie geeft opdracht voor zoiets ondoordachts!” De aannemer zegt van niets te weten en voert gewoon zijn opdracht uit. Het bestuur van de IJburger ijsvereniging beraad zich op stappen maar weet nog niet op welke wijze.
Zoals het zich nu laat aanzien kan IJburg zijn nationale schaatsevenement echter wel vergeten en zullen het opnieuw Friesland, Groningen en Twente zijn die met de eer van succesvolle schaatsevenementen gaan strijken.
Jon As