Update – Wat een timing. Waternet baggert vanaf half januari de grachten van IJburg, onder meer de Groene Tunnel. Vandaag voer de eerste boot door die vaart. Het laagje ijs, hoopvolle basis voor een strakke ijsbaan aan het eind van deze week, is stukgevaren.
Voor het uitbaggeren van de vaarten is bewust voor de wintermaanden gekozen, ‘zodat overlast voor de pleziervaart en omwonenden beperkt blijft’. Dat staat op de website van Waternet. De werkzaamheden starten in de tweede week van januari 2013 en duren naar verwachting tot april 2013.
De baggervaartuigen scheppen de bagger in zogenaamde beunbakjes. Een sleepvlet transporteert de bakken naar een overslaglocatie vanwaar het vervolgens overgebracht wordt naar de stortlocatie. De verwijderde bagger bestaat grotendeels uit zand en wordt hergebruikt bij het landmaken van Centrumeiland. Mensen met een boot in de betreffende grachten (zie de website) krijgen bericht wanneer ze die tijdelijk moeten verplaatsen.
Update. Waternet laat via twitter weten ‘het goed in de gaten te houden’. Schaatsclub IJburg is met de instantie op zoek naar een oplossing. Wordt vervolgd.
Lees ook:
IJsburg is er klaar voor, met sneeuwruimer en al (14-01-2013)