Nieuw evenementenbeleid Amsterdam ter inzage: niet één maar drie grote festivals in het Flevopark

Het college van B en W heeft het nieuwe evenementenbeleid gepresenteerd. Het moet leiden tot een eerlijker verdeling van de ruimte in de stad, meer maatwerk in vergunningverlening, betere communicatie met bewoners en meer focus op duurzaamheid. In het Flevopark mogen straks drie grote festivals plaatsvinden in plaats van één.
De gemeente wil onder meer grenzen gaan stellen aan hoe vaak evenementen mogen plaatsvinden, zodat schaarse locaties beter worden verdeeld. Er komt een subsidieregeling om nieuwe initiatieven te ondersteunen voor doelgroepen die weinig worden bediend. Er komt extra subsidie voor gratis evenementen. De locatieprofielen zijn aangepast zodat duidelijk is waar en onder welke voorwaarden evenementen kunnen plaatsvinden. Regels rondom duurzaamheid en geluid maken nu deel uit van het beleid. Er moet ook betere en duidelijker communicatie komen van gemeente, stadsdelen en organisatoren over de besluitvorming.
Het beleid is tot stand gekomen in samenwerking met stadsdelen, bewoners en organisatoren, zegt wethouder Meliani (Evenementen).
Tot 23 juli kun je het plan inzien en je mening geven: amsterdam.nl/leefomgeving/nieuw-evenementenbeleid.