Op zondag 27 september viert Balletstudio Maureen Kramer haar 50-jarig bestaan. Vijf decennia lang was de studio een begrip aan de Weesperzijde, gevestigd achterin cultuurcentrum De Ysbreeker. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum vindt er een grote reünie plaats, maar de organisatie staat voor een uitdaging: een groot deel van de oud-leerlingen is onvindbaar, omdat er in de beginjaren nog geen digitale ledenbestanden bijgehouden werden.
Generaties Amsterdammers hebben vanaf 1976 hun eerste danspassen gezet bij Maureen Kramer. Of het nu ging om klassiek ballet, jazzballet of conditietraining, de studio was decennialang een bruisende ontmoetingsplek voor jong en oud. Bij de grote renovatie van De Ysbreeker rond 2010 moest de studio het pand verlaten. Voor dit 50-jarige jubileum keert de balletschool eenmalig terug naar haar historische basis.
Via sociale media is een deel van de oud-dansers inmiddels bereikt, maar de organisatie mist nog honderden contactgegevens uit de beginjaren. “In de jaren 70, 80 en 90 werkten we natuurlijk nog met papieren ledenlijsten en vaste telefoonnummers. We willen iedereen die hier ooit heeft gedanst de kans geven om samen met Maureen herinneringen op te halen,” aldus de organisatie.
Heb jij vroeger gedanst bij Balletstudio Maureen Kramer, of ken je iemand die hier op les heeft gezeten? Oud-leerlingen kunnen contact opnemen en zich rechtstreeks aanmelden via e-mail: degruijterjulia@gmail.com.
De reünie vindt plaats op zondag 27 september van 16.00 tot 19.00 uur in Café-Restaurant De Ysbreeker aan de Weesperzijde 23.










