Het Boerhaaveplein is vanaf 4 oktober tien dagen lang het domein van het Crossover Festival van Mike’s Badhuistheater. Zowel in het badhuis als buiten op het terras vinden diverse activiteiten en voorstellingen plaats. De organisatie belooft een programma vol (straat)theater, comedy, muziek, workshops en kindertheater.
In 1985 begon Mike Manicardi in het oude badhuis een theater en bouwde dit in de jaren daarna uit tot een internationaal georiënteerd community theater. “De buurt is heel divers en ik wil graag iedereen bereiken,” vertelt Manicardi. “Ons theater speelt een belangrijke rol bij de verbinding in de buurt. Met dit Crossover Festival willen we zoveel mogelijk mensen op een laagdrempelige manier enthousiast maken om langs te komen en te genieten van theater in al zijn vormen.”
Veel theaters in Amsterdam zijn duur en elitair, meent hij. “Ik wil graag mensen bereiken die om verschillende redenen niet snel naar het theater gaan. Dat kan gaan om onbekendheid met theater, maar ook om een druk leven met kinderen of weinig bestedingsruimte. Wij hanteren normaal al schappelijke prijzen, maar met dit festival houden we ze heel laag. De voorstellingen worden iets korter gehouden en kosten 5 euro. De workshops zijn 8 euro, en buiten op het terras geven we tweemaal een gratis voorstelling. De kindervoorstelling op de laatste dag is ook gratis.”
Een doelgroep die Manicardi graag wil aantrekken zijn studenten. “We zitten hier vlak bij de campus van de Hogeschool van Amsterdam. Dagelijks lopen hier studenten rond en die willen we ook graag naar binnen trekken. Een paar jonge theatermakers bij ons hebben de groep Young Bathhouse opgericht. Zij richten zich op programma’s die voor studenten interessant zijn, zoals bijvoorbeeld debatseries en een politiek forum. Tijdens dit festival mogen studenten op vertoon van hun studentenkaart de voorstellingen gratis bezoeken.”
Manicardi hoopt op een levendig festival vol gezelligheid. “De buitenvoorstellingen Cyrano de Bergerac en Republic of Boerhaave zullen zeker mensen trekken en reuring geven. Ik denk dat de gevarieerdheid van het programma erg aantrekkelijk is.” Bezoekers kunnen verschillende disciplines van gezelschappen uit Ierland, Engeland, Duitsland, België en Nederland verwachten. Na de voorstellingen gaan de bar en het terras open en is er muziek. Vaak is er dan ook de mogelijkheid om na te praten met theatermakers en natuurlijk ook met buurtgenoten.
Het volledige programma is te vinden op badhuistheater.nl/crossover-festival.
Foto Lulumanicardi


