Een tochthond naaien van oude stof, je zomerkleren ruilen voor een warme trui of een oude laptop een tweede leven geven. Het is deze week Klimaatweek. In Oost staan tot en met zondag 8 november ongeveer dertig activiteiten op het programma. Bewoners, ondernemers en organisaties laten zien hoe je energie bespaart, spullen langer gebruikt en minder afval maakt.
De Klimaatweek is een landelijke actieweek, die dit jaar voor de zesde keer wordt gehouden. De week begon in 2021 als initiatief van het Rijk. Sinds vorig jaar organiseert Klimaatstichting HIER de Klimaatweek. In heel Nederland zijn er meer dan 700 activiteiten. Het idee is dat grote en kleine initiatieven laten zien wat er kan. Volgens het stadsdeel maken ook kleine keuzes al verschil.
Ruilen en repareren
Op vrijdag 6 november kun je bij Het Afvalpaleis in de Dapperstraat van 12.00 tot 17.00 uur een tochthond maken: een lange stoffen rol in de vorm van een hond, die de tocht onder de deur tegenhoudt. In het restaurant van Camping Zeeburg is dezelfde middag van 13.00 tot 16.00 uur een ruilfeest voor herfst- en winterkleding en accessoires. Er is een styliste aanwezig. Wie oude kleding wil vermaken, kan van 13.00 tot 15.30 uur terecht bij het naaicafé van De Eester.
Op zaterdag 7 november is er in Het Afvalpaleis een speelgoedruilmarkt, van 12.00 tot 17.00 uur. In OBA Javaplein kun je van 14.00 tot 16.00 uur bij het Linux Repair Café je oude computer laten voorzien van Linux, een gratis besturingssysteem. Zo kun je de computer weer veilig gebruiken. Rond De Eester ruimen bewoners die middag samen zwerfvuil op.
Voor kinderen
Jeugdland heeft zaterdag een vol programma. Peuters en kleuters van 2 tot en met 5 jaar maken met hun ouders ‘compostsoep’, oudere kinderen maken verf van natuurlijke materialen of bouwen bij Maakland met weggegooid materiaal. Op zondag leren kinderen vanaf 6 jaar bij Jeugdland hoe ze oude kleding een nieuw leven geven.
Koken, markt en film
Wooncoöperatie De Nieuwe Meent geeft zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur een workshop fermenteren, een oude manier om groente langer te bewaren. Op zondag 8 november is er van 10.00 tot 12.30 uur een duurzame markt in Lokaal432 op IJburg. De week sluit zondagavond af met de Klimaatbioscoop in Restaurant Elixer, van 19.30 tot 21.30 uur. Die avond gaat over de vraag wat eigenlijk een goed leven is.
De Klimaatweek duurt tot en met zondag 8 november. Alle activiteiten in Oost vind je hier. Het programma voor heel Amsterdam: klimaatweek.nl/amsterdam.


