

Expositie – De Indische Buurt in woord en beeld ( 3 mei t/m 30 juni)
De stad Amsterdam bestaat 750 jaar. Daarom vieren we de geschiedenis van de Indische Buurt met een speciale tentoonstelling in OBA Javaplein. Je ziet foto’s van vroeger én portretten van nu en ontdekt een nieuwe boekencollectie over de wijk.
De tentoonstelling
Van het Stadsarchief Amsterdam komen tien oude foto’s die laten zien hoe de Indische Buurt er vroeger uitzag. Je ziet hoe de buurt is veranderd. Van het Buurtmuseum Indische Buurt zie je portretten van mensen uit de buurt die iets bijzonders doen. Zij zetten zich in tegen armoede, onrecht of ongelijkheid. Net als de schrijver Multatuli, die in de 19e eeuw onrecht in Nederlands-Indië aankaartte. Daarom noemen we deze mensen ‘Buurt-Multatuli’s’. Kunstenaar Camille van Neer heeft deze mensen geportretteerd. Van één persoon, Jose, is ook zijn verhaal te lezen.
De Indische Buurt Boekencollectie
Er is in de OBA Javaplein een speciale boekencollectie over de Indische Buurt. Hier vind je boeken en andere informatie over de geschiedenis van de wijk en over wat er nu speelt. Iedereen mag meedoen: heb je een verhaal, een foto of een bijzonder voorwerp over de buurt? Deel het met ons. Zo wordt de collectie steeds groter en mooier én van iedereen. De collectie is gemaakt door de OBA Javaplein en het Buurtmuseum Indische Buurt.
Opening op 15 mei, tentoonstelling van 3 mei-30 juni
Website: https://buurtmuseumib.nl