Eerste woningen Koffiefabriek in Amstelkwartier klaar

De eerste 63 woningen in De Koffiefabriek aan de Joan Muyskenweg zijn opgeleverd. Het gaat om sociale huur- en middeldure huurwoningen in het nieuwe woonwerkgebouw aan de Duivendrechtsevaart, in het Muyskenkwartier op de grens van het Amstelkwartier. Vanaf augustus wordt de openbare ruimte rond het gebouw ingericht.

Van koffiebranderij tot houtbouw
Op de plek waar ooit een koffiefabriek stond, is een woon-werkgebouw verrezen dat grotendeels van hout is gebouwd. Het complex telt in totaal 70 appartementen: 28 sociale huurwoningen, 28 middeldure huurwoningen en 7 vrijesectorwoningen. Daarnaast zijn er commerciële ruimtes en zeven penthouses. Bewoners krijgen de beschikking over een gezamenlijke daktuin.

Achmea Real Estate kocht namens PME Pensioenfonds de sociale en middeldure huurwoningen van ontwikkelaar Lister Buildings. Voor huurders zijn er 148 fietsparkeerplekken en zeven autoparkeerplaatsen; alleen bij de vrijesectorwoningen is een parkeerplaats inbegrepen.

Onderdeel van groter gebied
Het Muyskenkwartier maakt deel uit van een gebied dat verandert van bedrijventerrein naar gemengde woonwerkbuurt, met uiteindelijk zo’n duizend nieuwe woningen. Metrostation Overamstel ligt op een paar minuten lopen, met directe aansluiting op de A2 en A10.

Voor een sociale huurwoning in De Koffiefabriek geldt een inkomensgrens van € 60.105 per jaar bij een kale huur tot € 932,93. Voor middeldure huur ligt de grens bij de liberalisatiegrens van € 1.228,07.

Meer informatie: hurenindekoffiefabriek.nl